Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 85 × 50 × 48 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Charging Port Shape | Round |
| Model Number | SXC-80 |
| Blade Material | STAINLESS STEEL |
| Dimensions (L x W x H (Inches) | 40 * 38 * 75cm |
| Housing Material | Metal |
| Shape of Charging Port | Round |
| Pulp Container Volume | < 500ml |
| Function | Automatic Pulp Ejection, Juicing |
| Laying Method | Table |
| Speed Adjustment | No Selection |
| Type | Sugarcane Juicer |
| Certification | EMC, EMF, other |
| Power (W) | 750W |
| Capacity | <500ml |
| Brand Name | LZHZXY |
| Origin | Mainland China |
| product no. | FL1932 |
| Production | 300KG/H |
| Feed port diameter | 62mm |
| voltage | 220v 50/60hz |
Instock
There are no reviews yet.