Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 54 × 28 × 39 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Cup Body Material | STAINLESS STEEL |
| Charging Port Shape | Round |
| Blade Material | STAINLESS STEEL |
| Rating (Rpm) | 60Rpm |
| Housing Material | STAINLESS STEEL |
| Shape of Charging Port | Round |
| Pulp Container Volume | 1.001L-1.5L |
| Function | Automatic Pulp Ejection, Dish Washer Safe, Non-Drip Spout, REVERSE, Juicing, STIRRING |
| Laying Method | Table |
| Speed Adjustment | One Gear |
| Type | Wheatgrass Juicer |
| Certification | CE |
| Power (W) | 201-500W |
| Capacity | 1501-2000ml |
| Brand Name | SUSWEETLIFE |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.