Instock
| Weight | 90 kg |
|---|---|
| Dimensions | 121 × 60 × 130 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certification | CE |
| Power (W) | 700W |
| Capacity | >2001ml |
| Brand Name | LISM, BBT |
| Origin | Mainland China |
| Condition | New |
| Applicable Industries | Food Shop, Food & Beverage Shops |
| Showroom Location | None |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Marketing Type | New Product 2019 |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | PLC |
| Model Number | BBT-367 |
| Place of Origin | Henan, China |
| Voltage | 380 |
| Power | 1.5kw |
| Dimension(L*W*H) | 790*350*880mm |
| Weight | 70 KG |
| Warranty | 1 Year |
| Application fields | Fruit processing plant, Vegetable processing plant |
| Machinery Function | no |
| Raw material | Fruit, Vegetables, Nuts |
| Output product name | no |
| Key Selling Points | Energy saving |
| Product name | Juice Extractor Machine Orange Juice Extractor Machine |
| Key words | fruit juice extractor machine |
| Application | juice extractor machine commercial fruit |
| Material | Stianless Steel |
| Advantage | Easy Operation High Efficiency |
| Power Source | 380v |
| After-sales Service Provided | 24-hour Online Support |
| MOQ | 1set cashew juice extractor machine |
| Package | Standard Wooden Case |
Instock
There are no reviews yet.