Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Model Number | Cold Press Juicer |
| Blade Material | STAINLESS STEEL |
| Rating (Rpm) | <12000Rpm |
| Shape of Charging Port | CRESCENT |
| Pulp Container Volume | 0.5L-1L |
| Function | Automatic Pulp Ejection, Dish Washer Safe, Juicing, Ice Crushing, Solid Food |
| Laying Method | Table |
| Type | Centrifugal Juicer |
| Certification | CE, ROHS |
| Power (W) | 201-500W |
| Capacity | 401-600ml |
| Brand Name | chcyus |
| Origin | Mainland China |
| Cold Press Juicer | Cold Press Juicer |
| Slow Masticating Juicer | Slow Masticating Juicer |
Instock
There are no reviews yet.