Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 20 × 26 cm |
| Cup Body Material | Plastic |
| Charging Port Shape | Round |
| Model Number | B5100 |
| Rating (Rpm) | 80Rpm |
| Dimensions (L x W x H (Inches) | 39*16*33 |
| Housing Material | Piano paint |
| Shape of Charging Port | Round |
| Pulp Container Volume | 1.001L-1.5L |
| Function | Automatic Pulp Ejection, Dish Washer Safe, Non-Drip Spout, REVERSE, Juicing, Milk Shake, Soya-bean Milk |
| Laying Method | Table |
| Speed Adjustment | Two Gears |
| Type | Single Gear (Masticating) Juicer |
| Certification | 3C, CE, EMF, ETL, LFGB |
| Power (W) | 240W |
| Capacity | 801-1000ml |
| Brand Name | LUFVEBUT |
| Origin | Mainland China |
| Speed | 40-50 RPM Slow Juicer |
| Power | 250W Strong Power Multifunctional Electric Kitchen Appliances |
| Feature | Free Filter, 95% Juice yield, no need add water, It doesn't destroy the nutrients, Noiseless |
Instock
There are no reviews yet.