Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Charging Port Shape | Round |
| Model Number | MDC1 |
| Dimensions (L x W x H (Inches) | 9.35×5.43×4.41in |
| Housing Material | Food Grade ABS |
| Shape of Charging Port | Round |
| Pulp Container Volume | < 500ml |
| Function | Juicing |
| Laying Method | Mini |
| Speed Adjustment | No Selection |
| Type | Citrus Juicer |
| Certification | 3C |
| Power (W) | <200W |
| Capacity | <500ml |
| Brand Name | kbxlife |
| Origin | Mainland China |
| Name | electric slow juicer |
| Voltage | DC7.4V |
| Power | 45W |
| Net weight | 1100g |
| Product size | 237.5*138*112mm |
| Feature 1 | Pomace, juice separation |
| Feature 2 | 100% Pure juice |
Instock
There are no reviews yet.