Instock
| Weight | 7.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 39 × 37 cm |
| Supports Appointment Timing | Yes |
| Model Number | HP-40H12-S |
| Controlling Mode | Digital Timer Control |
| Material | Non-stick Coating |
| LCD | Yes |
| Certification | CCC, CE |
| Power (W) | 1300W |
| Function | Non-Stick Coating Inner Pot, Reservation, Rice Cooking, Rice Cooking & Porridge Cooking & Soup Stewing, Cooking & Stewing & Heating, Porridge/Soup, Stewing, Heat Preservation |
| Brand Name | HAOYUNMA |
| Origin | Mainland China |
| brand | Xike |
| model | HP-40H12-S |
| Pressure cooker function | Potting/Boiling/Stewing/Stewing/Appointment/Timing/Hot Pot |
| capacity | 4L |
| Applicable number of people | 3-5 people |
| Color classification | White – Double Gall Double Lid+Steamer/White – Double Gall Double Lid |
| Pressure cooker mouth specifications | 21cm (inclusive)-25cm (inclusive) |
| Liner material | Non stick inner liner |
| voltage | 220V |
| LCD display | Yes |
| Pot diameter (value) | 30c |
| Additional features | Open the lid and cook halfway |
| control mode | Microcomputer type |
| Heating method | Chassis heating |
| Display method | LCD display |
| Does it support waterless stewing | no |
| power | 1300W |
| Number of inner tanks | Bigallbladder Single gallbladder |
| Exhaust method | Manual exhaust |
| 3C certificate number | 2006010717186958 |
Instock
There are no reviews yet.