Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 47 × 29 × 43 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Application | 3-4 people |
| Housing Material | STAINLESS STEEL |
| Model Number | F-S5 |
| Controlling Mode | Digital Timer Control |
| Material | STAINLESS STEEL |
| Accessories | Measuring Cup |
| Shape | Oval |
| LCD | Yes |
| Certification | CCC |
| Capacity | 3.0L |
| Power (W) | 1000-1200W |
| Function | Non-Stick Coating Inner Pot, cake, TIMING, Claypot Cooked Food, Reservation, Rice Cooking, Non-water Non-oil Fricassee & Lobscouse, Rice Cooking & Porridge Cooking & Soup Stewing, Cooking & Stewing & Heating, Coarse Cereals, Porridge/Soup, Quick Boiling, Stewing, Reheating, Fine Cook, Heat Preservation |
| Heating Method | Water Partition Cooking |
| Brand Name | SAINTCIAGA |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.