Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 20 × 30 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Type Number | CV01 |
| CE | Type |
| Is Electric | Other Battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Warning | please see the instruction |
| Power Source | Electric |
| Model Number | CV01 |
| Design | Fishing boat |
| Controller Mode | MODE2 |
| Control Channels | 2 CHANNELS |
| Flight Time | 15000mah:4-6hour, |
| Remote Distance | About 500M |
| Warranty | 1 month |
| Dimensions | About 47.5*26.5*12.5cm |
| Max Speed | about 15KM/H |
| Charging Time | About 10-20 hours |
| Frequency | Please see the manual |
| Charging Voltage | 110-240V |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | Tccicadas |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.