Instock
| Weight | 3.128 kg |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 32 × 29 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Supports Appointment Timing | Yes |
| Time to market | Apr-15 |
| Weight | 3.0kg |
| Application | 5-6 people |
| Housing Material | Plastic |
| Energy Label | Grade 2 |
| Material | Ceramic Crystal |
| Accessories | Measuring Cup, Steaming Basket |
| Shape | SQUARE |
| LCD | Yes |
| Power (W) | 900W |
| Brand Name | GIOIO |
| Origin | Mainland China |
| Heating method | Chassis heating |
| power | 900W |
| colour | White 5L 110V American standard |
| Product category | rice cooker |
| Inner liner material | aluminum alloy |
| Does it have insulation function | have |
| Shell material | plastics |
| caliber | 25cm and below |
| tick label | Inner wall marking |
| rated voltage | 110 |
| body material | plastics |
| Appointment function | have |
| packing list | Power cord manual measuring cup rice spoon complete machine |
| diameter | 21cm (inclusive) -25cm (inclusive) |
| Applicable number of people | 5-6 or more people |
| Safety function | Overheat protection |
| Panel Type | Black microcrystalline panel |
| Is there a LCD display | have |
| operating mode | Touch based |
| Product size | 36cm * 31cm * 27.3cm |
| function | Timed, scheduled, low sugar cooking |
| Rated frequency | 60 |
| capacity | 5L |
| Function 1 | rice cooker electric |
| Function 2 | food warmer |
| Function 3 | cooker |
| Function 4 | electric lunch box |
| Function 5 | steamer cooker |
| Function 6 | rice cooker 110v |
Instock
There are no reviews yet.