Instock
| Weight | 4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 40 cm |
| Supports Appointment Timing | Yes |
| Application | 5-6 people |
| Housing Material | Plastic |
| Model Number | MB-RC423 |
| Energy Label | Grade 3 |
| Controlling Mode | Digital Timer Control |
| Material | Cauldron Pot |
| Accessories | Measuring Cup |
| Shape | SQUARE |
| LCD | Yes |
| Certification | CCC |
| Capacity | 4.0L |
| Power (W) | 750W |
| Function | Non-Stick Coating Inner Pot, Claypot Cooked Food, Reservation, Rice Cooking, Non-water Non-oil Fricassee & Lobscouse, Rice Cooking & Porridge Cooking & Soup Stewing, Cooking & Stewing & Heating, Coarse Cereals, Porridge/Soup, Quick Boiling, Stewing, Reheating, Fine Cook, Heat Preservation, Brown Steamed Rice, Brown Rice Germination, Baby Porridge |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Brand Name | HAOYUNMA |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.