Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 30 × 30 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Application | 5-6 people |
| Housing Material | STAINLESS STEEL |
| Energy Label | Grade 3 |
| Controlling Mode | Digital Timer Control |
| Material | Alloy |
| Accessories | Measuring Cup, Paddle |
| Shape | SQUARE |
| LCD | Yes |
| Certification | CCC |
| Capacity | 4-5L |
| Power (W) | 900W |
| Function | Non-Stick Coating Inner Pot, cake, TIMING, Claypot Cooked Food, Reservation, Rice Cooking, Non-water Non-oil Fricassee & Lobscouse, Rice Cooking & Porridge Cooking & Soup Stewing, Cooking & Stewing & Heating, Porridge/Soup, Quick Boiling, Stewing, Reheating, Fine Cook, Heat Preservation |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Brand Name | SAINTCIAGA |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.