Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 2 × 2 cm |
| Supports Appointment Timing | No |
| Housing Material | Plastic |
| Energy Label | Grade 1 |
| Controlling Mode | Mechanical Timer Control |
| Material | Non-stick Coating |
| Accessories | Measuring Cup, Steaming Basket |
| Shape | Drum Shape |
| LCD | No |
| Capacity | <3L, 10 Cups |
| Power (W) | 700W |
| Function | Non-Stick Coating Inner Pot, Rice Cooking, Rice Cooking & Porridge Cooking & Soup Stewing, Coarse Cereals, Porridge/Soup, Heat Preservation, Brown Steamed Rice |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Origin | US(Origin) |
| Special Feature | Automatic Keep Warm, Non-Stick |
| Included Components | Rice cooker, inner pot, spatula, measuring cup, manual, warranty, stea |
| Style | Modern |
| Item Weight | 6.52 pounds |
| Product Dimensions | 11.5"D x 11.5"W x 12.5"H |
Instock
There are no reviews yet.