Instock
| Weight | 2.706 kg |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 30 × 25 cm |
| Supports Appointment Timing | Yes |
| Time to market | Apr-15 |
| Weight | 3.0kg |
| External Dimensions | 392*310*298mm |
| Application | 3-4 people |
| Housing Material | Plastic |
| Energy Label | Grade 1 |
| Controlling Mode | Digital Timer Control |
| Material | Non-stick Coating |
| Accessories | Measuring Cup, Steaming Basket |
| Shape | Drum Shape |
| LCD | Yes |
| Certification | CCC |
| Capacity | 2L |
| Power (W) | 100w |
| Function | Non-Stick Coating Inner Pot, cake, Leben, TIMING, Claypot Cooked Food, Reservation, Rice Cooking, Non-water Non-oil Fricassee & Lobscouse, Rice Cooking & Porridge Cooking & Soup Stewing, Cooking & Stewing & Heating, Coarse Cereals, Porridge/Soup, Quick Boiling, Stewing, Reheating, Fine Cook, Heat Preservation, Brown Steamed Rice, Brown Rice Germination, Baby Porridge |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Brand Name | chcyus |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.