Instock
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 30 × 40 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Supports Appointment Timing | Yes |
| Application | 5-6 people |
| Housing Material | Plastic |
| Model Number | SF50FC733 |
| Energy Label | Grade 3 |
| Controlling Mode | Digital Timer Control |
| Material | Aluminum Alloy |
| Accessories | Measuring Cup, Steaming Basket |
| Shape | SQUARE |
| LCD | Yes |
| Certification | CCC |
| Capacity | <3L |
| Power (W) | 601-800W |
| Function | Non-Stick Coating Inner Pot, Claypot Cooked Food, Reservation, Rice Cooking, Non-water Non-oil Fricassee & Lobscouse, Rice Cooking & Porridge Cooking & Soup Stewing, Cooking & Stewing & Heating, Coarse Cereals, Porridge/Soup, Quick Boiling, Stewing, Reheating, Fine Cook, Heat Preservation, Brown Steamed Rice, Brown Rice Germination, Baby Porridge |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Brand Name | HAOYUNMA |
| Origin | Mainland China |
| Security features | Overheating protection |
| Panel type | Black microcrystal panel |
| Operation mode | Touch type |
| Product Size | 360*285*240mm |
| Rated frequency | 50 |
Instock
There are no reviews yet.