Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 2 × 2 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Supports Appointment Timing | No |
| Housing Material | STAINLESS STEEL |
| Energy Label | Grade 1 |
| Controlling Mode | Mechanical Timer Control |
| Material | Non-stick Coating |
| Accessories | Measuring Cup |
| Shape | SQUARE |
| LCD | No |
| Capacity | <3L |
| Power (W) | 825W |
| Function | Non-Stick Coating Inner Pot, Claypot Cooked Food, Rice Cooking, Rice Cooking & Porridge Cooking & Soup Stewing, Cooking & Stewing & Heating, Coarse Cereals, Porridge/Soup, Reheating, Heat Preservation, Brown Steamed Rice |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Brand Name | HAOYUNMA |
| Origin | Mainland China |
| Power Source | Corded Electric |
| Product Care Instructions | Hand Wash |
| Special Feature | Steam Vent, Non-Stick |
| Lid Material | Glass, stainless steel, steel |
| Included Components | Rice Cooker, Lid |
| Product Dimensions | 10.1"D x 10.7"W x 9.9"H |
| Item Weight | 5.4 Pounds |
Instock
There are no reviews yet.