Instock
| Weight | 1.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Supports Appointment Timing | No |
| Time to market | Apr-15 |
| Weight | <2kg |
| External Dimensions | 392*310*298mm |
| Application | 3-4 people |
| Housing Material | STAINLESS STEEL |
| Energy Label | Grade 3 |
| Controlling Mode | Mechanical Timer Control |
| Material | STAINLESS STEEL |
| Accessories | Measuring Cup, Paddle |
| Shape | cylinder |
| LCD | No |
| Certification | ce, ROHS |
| Capacity | <3L |
| Power (W) | 100w |
| Function | Non-Stick Coating Inner Pot, cake, Leben, Claypot Cooked Food, Rice Cooking, Non-water Non-oil Fricassee & Lobscouse, Rice Cooking & Porridge Cooking & Soup Stewing, Cooking & Stewing & Heating, Coarse Cereals, Porridge/Soup, Quick Boiling, Stewing, Reheating, Fine Cook, Heat Preservation, Brown Steamed Rice, Baby Porridge |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Brand Name | chcyus |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.