Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 2 × 2 cm |
| Supports Appointment Timing | No |
| Housing Material | STAINLESS STEEL |
| Energy Label | Grade 1 |
| Controlling Mode | Mechanical Timer Control |
| Material | Non-stick Coating |
| Accessories | Measuring Cup |
| Shape | Drum Shape |
| LCD | No |
| Capacity | <3L, 1.14 Quarts |
| Power (W) | 500W |
| Function | Non-Stick Coating Inner Pot, Claypot Cooked Food, Rice Cooking, Rice Cooking & Porridge Cooking & Soup Stewing, Porridge/Soup, Heat Preservation |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Origin | Mainland China |
| Power Source | Corded Electric |
| Product Care Instructions | Hand Wash |
| Special Feature | Non-Stick |
| Lid Material | Glass, stainless steel |
| Included Components | Rice Cooker |
| Style | Rice Cooker and Steamer 6 Cup |
| Product Dimensions | 8.5"D x 10.5"W x 8.5"H |
| Item Weight | 4.7 Pounds |
Instock
There are no reviews yet.