Instock
| Weight | 7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 32 × 28 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Supports Appointment Timing | Yes |
| Weight | 5.0KG |
| Application | 7-8 people |
| Housing Material | STAINLESS STEEL |
| Model Number | 40N1S |
| Energy Label | Grade 1 |
| Controlling Mode | Digital Timer Control |
| Material | STAINLESS STEEL |
| Accessories | Measuring Cup, Steaming Basket |
| LCD | Yes |
| Certification | CCC, none, CE |
| Power (W) | 1200W |
| Function | Non-Stick Coating Inner Pot, cake, Claypot Cooked Food, Reservation, Rice Cooking, Non-water Non-oil Fricassee & Lobscouse, Rice Cooking & Porridge Cooking & Soup Stewing, Cooking & Stewing & Heating, Coarse Cereals, Porridge/Soup, Quick Boiling, Stewing, Reheating, Fine Cook, Heat Preservation, Brown Steamed Rice, Baby Porridge |
| Brand Name | kankeirr |
| Origin | Mainland China |
| brand | Joyoung/Jiuyang |
| model | 40N1S |
| Inner liner material | stainless steel |
| capacity | 4L |
| shape | square |
| Applicable number | 1-8 people |
| Color classification | Hazelnut gold |
| liquid-crystal display | Yes |
| Energy efficiency level | First level |
| additional function | Insulation scheduled appointment |
| control mode | Microcomputer type |
| Heating method | Electromagnetic heating |
| 3C certificate number | 2022010718461772 |
Instock
There are no reviews yet.