Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 20 × 30 cm |
| Type Number | DB12 |
| CE | Type |
| Is Electric | Other Battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Warning | Not suitable for children under 3 years old |
| Power Source | Electric |
| Model Number | DB12 |
| Design | Speedboat |
| Controller Mode | MODE2 |
| Control Channels | 4 channels |
| Flight Time | 1 Gear:About 6Hours;2 Gear:About 3Hours;3 Gear:About 1.5Hours; |
| Remote Distance | About 500M |
| Warranty | 1 Month |
| Dimensions | About 55CM*27CM*17CM |
| Max Speed | 15-20KM/H |
| Charging Time | About 10-20Hours |
| Frequency | 2.4G |
| Charging Voltage | 110-240V |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | Tccicadas |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.