Instock
| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Housing Material | STAINLESS STEEL |
| Panel | Flat-Plate |
| Controlling Mode | Mechanical Timer Control |
| Installation | Countertop |
| Type | Convection Microwave Oven |
| Tray Type | Glass Turntable |
| Material | STAINLESS STEEL |
| LCD | Yes |
| Door Lock Type | Door Press Type |
| Power (W) | 600-900W |
| Function | True Microwave, regular grade |
| Capacity | 15-19L |
| Voltage (V) | 120V |
| Brand Name | HAOYUNMA |
| Origin | Mainland China |
| CONVENIENT CONTROLS | Simple, one-touch operation with Instant On express cooking controls |
| COMPACT YET POWERFUL | 700 watts of power and 0.7 cu. ft. inside allow for effective |
| EASY SET UP | Freestanding microwave fits easily on countertop or open shelf |
| GLASS TURNTABLE | Rotates food throughout the cycle for even through cooking of food |
Instock
There are no reviews yet.