Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.85 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 20 × 18 cm |
| Certificate Number | SZ20230221002 |
| CE | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | CE |
| Power Source | Electric |
| Model Number | ZZ882072 |
| Design | Speedboat |
| Controller Mode | MODE1 |
| Control Channels | 4 channels |
| Flight Time | 5 minutes |
| Remote Distance | 150m |
| Dimensions | 46.7*14*13cm |
| Max Speed | 55km/h |
| Charging Time | 3.5h |
| Frequency | 2.4GHz |
| Charging Voltage | 11.1V |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | TOPEKIA |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Boat battery | 11.1V 1800mAh (included) |
| Controler battery | 4 AA (not included) |
Instock
There are no reviews yet.