Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 14.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 105 × 32 × 22 cm |
| Barcode | Yes |
| Certification | CE |
| Warning | Please contact seller |
| Power Source | Electric |
| Model Number | GEEL-E36-KIT-White |
| Design | Speedboat |
| Flight Time | Please contact seller |
| Remote Distance | Please contact seller |
| Warranty | Please contact seller |
| Dimensions | 845*245*130mm |
| Max Speed | 80km/h |
| Charging Time | 3-6h |
| Frequency | 2.4G |
| State of Assembly | Unassembled Kit |
| Remote Control | No |
| Material | FIBERGLASS, Fiberglass |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Color | White |
| Fuel Type | Electric |
| Model Grade | Hobby Grade |
| Motor Type | Brushless |
| Required Assembly | Unassembled Kit |
| UPC | Does not apply |
| Vintage (Y/N) | No |
Instock
There are no reviews yet.