Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 12 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Quantity | 1 pcs |
| Wheelbase | Bottom Plate |
| Size | 56.5mm x 43mm x 137mm |
| Technical parameters | value 2 |
| For Vehicle Type | Airplanes |
| Tool Supplies | Battery |
| Four-wheel Drive Attributes | Battery |
| Remote Control Peripherals/Devices | Battery |
| Upgrade Parts/Accessories | Lithium Battery |
| RC Parts & Accs | Batteries – LiPo |
| Material | Metal |
| Brand Name | FT.BURST |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
| Use | Vehicles & Remote Control Toys |
| Certification | CE |
Instock
There are no reviews yet.