Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 15 × 30 cm |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 250w |
| Brand Name | XMSJ, pand |
| Origin | Mainland China |
| Applicable Industries | Farms, Home Use, Food Shop, Food & Beverage Shops |
| Showroom Location | None |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Marketing Type | Hot Product 2019 |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Motor |
| Place of Origin | Henan, China |
| Voltage | 220v |
| Power | 800, 800w |
| Dimension(L*W*H) | 500*400*300 |
| Weight | 1.5 KG |
| Warranty | 1 Year |
| Application fields | Snack food factory, Fruit processing plant, Vegetable processing plant |
| Machinery Function | peeling |
| Raw material | Fruit |
| Output product name | peeled coconut |
| Key Selling Points | Low Noise Level |
| Name | Sugarcane wax gourd squash peeler machine /coconut bronw skin peeler |
| Material | Steel |
| Usage | remove the brown coconut peel |
| Application | Fruit |
| Advantage | Easy Opperation |
| Package | carton |
| contact | +8617335778675 |
| After-sales Service Provided | Online support |
Instock
There are no reviews yet.