Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 22 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 52 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Voltage (V) | 380V |
| Power (W) | 40w |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Video outgoing-inspection | Not Available |
| Machinery Test Report | Not Available |
| Marketing Type | New Product 2022 |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Engine |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Voltage | 110/220/230V |
| Power | 0.55Kw, 0.55kw |
| Dimension(L*W*H) | 460*460*785mm |
| Weight | 480 KG |
| Warranty | 1 Year |
| Raw material | Vegetables |
| Key Selling Points | High Productivity |
| Product name | Potato Peeler |
| Power Source | Electric |
| Efficiency | 240-480KG |
| Capacity | 10Kg |
| Application | Commercial, Home |
| Material | Stainless steel |
| Certification | CE |
| Usage | Fruit Skin Peeling |
Instock
There are no reviews yet.