Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 65 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 50 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Voltage (V) | 120V |
| Power (W) | 250w |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Marketing Type | Popular Product in 2021 |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Motor |
| Place of Origin | Henan, China |
| Voltage | 220v |
| Power | 0.8kw |
| Dimension(L*W*H) | 300x420x885mm |
| Weight | 50 KG, 50kg |
| Warranty | 1 Year |
| Application fields | Snack food factory, Fruit processing plant, Vegetable processing plant |
| Raw material | Fruit, Vegetables |
| Key Selling Points | Automatic |
| Product name | Multifunction Fruit Peeler Machine |
| Function | Peeling Round Fruits |
| Application | coconut |
| Suit for | Resturant |
| Operation | Fully Auyomatic |
| MOQ | 1 Set |
| Material | Stainless Steel 304 |
| Package | Wooden Case |
| Type | Peel Remove Machine |
Instock
There are no reviews yet.