Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 62 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 60 × 60 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Voltage (V) | 120V |
| Power (W) | 250w |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Video outgoing-inspection | Not Available |
| Machinery Test Report | Not Available |
| Marketing Type | New Product 2020 |
| Warranty of core components | 2 years |
| Core Components | Motor |
| Condition | New |
| Place of Origin | Henan, China |
| Type | commercial potato peeler |
| Voltage | 220v |
| Power | 0.75kw |
| Weight | 75 KG |
| Dimension(L*W*H) | 65*40*80cm |
| Year | 2020 |
| Warranty | 1 Year |
| Name | small potato peeler machine |
| Materia | SS |
| Usage | automatic potato peeler |
| Application | potato machine peeler |
| Feature | High Efficiency |
| Function | Multi-functional |
| Style | Simple |
| Capacity | 250kg/h |
| Product name | peeler potato |
| Keywords | potato slicer and peeler |
| After Warranty Service | Online support |
Instock
There are no reviews yet.