Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 32.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 46 × 33 × 68 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Rotation Rate(RPM) | 1130 |
| Voltage (V) | 120V |
| Power (W) | <750W |
| Power Type | Rechargeable/Electric Both Work |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Type | Coffee & Tea Tools |
| Design Style | American Style |
| Coffee & Tea Tools Type | MILK FROTHER |
| Material | Stainless Steel Body |
| Feature | Sustainable |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | SZ-SD-10T |
| Keywords | electric milk frother machine |
| Boiler Capacity | 8L, 10L, 12L |
| Suitable for | Boiling water, Coffee, Tea Extract, Milk Tea, Milk Foam, Honey Water |
| Dimensions | 255*265*580mm |
| Packing Size | 430*300*650MM |
| Weight | 16KGS |
| MOQ | 1 PCS |
| Color | Silver, White and Black color |
| Service | OEM & ODM |
| Temperature | 0-100℃ |
Instock
There are no reviews yet.