Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 26.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 45 × 60 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Rotation Rate(RPM) | 1130 |
| Voltage (V) | 120V |
| Power (W) | <750W |
| Power Type | Rechargeable/Electric Both Work |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Applicable Industries | Hotels, Restaurant, Food & Beverage Shops |
| Showroom Location | None |
| Video outgoing-inspection | Not Available |
| Machinery Test Report | Not Available |
| Marketing Type | New Product 2020 |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Pressure vessel |
| Condition | New |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Voltage | 220 |
| Power | 2800 |
| Weight | 15 KG |
| Dimension(L*W*H) | 260*440*600 |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Multifunctional |
| Product name | Milk Foam Maker |
| Usage | Home Hotel Restaurant |
| Function | Milk Tea Bubble Tea |
| Material | 304 Stainelss Steel |
| Capacity | 12 LITER |
| Advantage | Constant temperature |
| Feature | Multi Boiler System |
| Pressure | 100-400KPA |
| MOQ | 10sets |
| Color | Stainless Steel Color |
Instock
There are no reviews yet.