Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 12 × 26 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | CE |
| Design | Speedboat |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 10minutes |
| Remote Distance | 150m |
| Dimensions | 41.5*11.5*11cm |
| Max Speed | 25km/h |
| Charging Time | 2h |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Brand Name | EVYVKV |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Featured Features | Vortex jet power, brushless motor, collision and drop resistant, sealed waterproof compartment, cooling system, forward, backward, left turn, right turn, never capsize, low power alarm |
| Toy material | plastic cement |
| Item number | seven hundred and forty-nine |
| Remote control method | Handle |
| Applicable age | Youth (15-35 years old) |
Instock
There are no reviews yet.