Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 64 × 32 × 66 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Capacity | 6L, 5L |
| Voltage (V) | 220V, 220 |
| Power (W) | >1000W, 900 |
| Brand Name | MODX, OEM/ODM |
| Origin | Mainland China |
| After-sales Service Provided | Free spare parts |
| Warranty | 1 Year |
| Application | Hotel, garage, Commercial, Household |
| Power Source | Electric |
| App-Controlled | NO |
| Private Mold | NO |
| Material of Inner Pot | Aluminum |
| Outer Pot Material | stainless steel |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | ALY-T1 |
| Type | Multi-Use Pressure Cooker |
| Product name | Electric Pressure Cooker 5L |
| Usage | Home Hotel Restaurant Office |
| Work Pressure | 0-70kpa |
| Inner pot | Nonstick Aluminum Cooking Pot |
| Multi function cooking | 10-in-1 |
| Material | Stainless Steel 401# Housing Material |
| Display | LCD Display |
| Heating Plate | 480G Aluminium Heating Plate |
| Feature | 24-hour Presetting |
Instock
There are no reviews yet.