Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 5.058 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 33 × 38 cm |
| Application | 5-6 people |
| Model Number | 4YLG-MES6817 |
| LCD | Yes |
| Capacity (Quart) | 5L or 6L |
| Outer Pot Material | Plastic |
| Material of Inner Pot | Non-stick Inner Pot |
| Controlling Mode | Digital Timer Control |
| Non-water Stewing | Yes |
| Function | Cooking Time Presetting, LED Display, Non-Stick Coating Inner Pot, Overheat Protection, Pressure Release Device, steam, Boil, Stew, Braise, TIMING, Soup Stewing, Reservation |
| Certification | CE |
| Capacity | 5-6L |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | >1000W |
| Brand Name | DMWD |
| Origin | Mainland China |
| Rated Power | 1050W |
Instock
There are no reviews yet.