Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 30 kg |
|---|---|
| Dimensions | 70 × 60 × 55 cm |
| Capacity | <3L |
| Voltage (V) | 220V, 220 |
| Power (W) | <800W, 1200 |
| Brand Name | XMSJ, Axea/OEM/ODM |
| Origin | Mainland China |
| After-sales Service Provided | Free spare parts |
| Warranty | None |
| Application | Hotel, Commercial, Household |
| Power Source | Electric |
| App-Controlled | NO |
| Private Mold | Yes |
| Outer Pot Material | Stainless steel |
| Capacity (Quart) | 8 |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | CD18 |
| Type | Programmable Pressure Cooker |
| Working pressure | 0-70Kpa |
| Full sealed structure | Prevent the nutrition loss |
| Protection | 10 safty Device Protecation |
| Accessories | Spoon, measuring cup, water collector |
| Power Cord | 1.2m |
| Material of inner pot | aluminum |
| Display | LED Digital |
| Color | Stainless Steel Color |
| Inner pot | Non-stick Aluminum |
| Material | Stainless Steel+Plastic |
Instock
There are no reviews yet.