Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 5.962 kg |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 34 × 33 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Application | 5-6 people |
| LCD | Yes |
| Capacity (Quart) | 6L |
| Material of Inner Pot | aluminum |
| Controlling Mode | Digital Timer Control |
| Non-water Stewing | No |
| Function | Cooking Time Presetting, LED Display, Non-Stick Coating Inner Pot, Overheat Protection, Pressure Release Device, steam, Boil, Stew, Braise, TIMING, Soup Stewing, Reservation |
| Capacity | >6L |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 800-899W |
| Brand Name | BALASHOV |
| Origin | Mainland China |
| Support | retail, wholesale, Dropshipping |
| Feature 1 | Pressure cooker |
| Feature 2 | rice cooker |
| Feature 3 | electric pressure cooker |
| Feature 4 | pressure cooker free shipping |
| Feature 5 | multifunctional electric pan free shipping |
| Feature 6 | pressure cooker express |
Instock
There are no reviews yet.