Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 5.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 35 × 35 cm |
| Hign-concerned Chemical | Acrylonitrile |
| Application | 5-6 people |
| Model Number | SCIO |
| LCD | Yes |
| Capacity (Quart) | 5L |
| Outer Pot Material | aluminum |
| Material of Inner Pot | aluminum |
| Controlling Mode | Digital Timer Control |
| Non-water Stewing | No |
| Function | Cooking Time Presetting, Non-Stick Coating Inner Pot, Boil, Stew, Braise, Soup Stewing, Reservation |
| Certification | RoHS |
| Capacity | 5-6L |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 900-999W |
| Brand Name | LRUIYUEE |
| Origin | Mainland China |
| item name | Electric pressure cooker |
Instock
There are no reviews yet.