Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 25 × 55 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Application | >9 people |
| LCD | Yes |
| Capacity (Quart) | 5L |
| Outer Pot Material | STAINLESS STEEL |
| Material of Inner Pot | Tao Jing liner + fine iron liner |
| Controlling Mode | Digital Timer Control |
| Non-water Stewing | Yes |
| Function | Cooking Time Presetting, LED Display, Overheat Protection, Pressure Release Device, steam, Boil, Stew, Braise, TIMING, Soup Stewing, Reservation |
| Certification | CE |
| Capacity | 5-6L |
| Voltage (V) | 220V-240V (50Hz-60Hz) |
| Power (W) | 1000W |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Features: | Supor Electric Pressure Cooker |
Instock
There are no reviews yet.