Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 32 × 30 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Application | 3-4 people |
| LCD | Yes |
| Capacity (Quart) | 3L |
| Outer Pot Material | STAINLESS STEEL |
| Material of Inner Pot | Ceramic Crystal Inner Pot |
| Controlling Mode | Digital Timer Control |
| Non-water Stewing | No |
| Function | Cooking Time Presetting, LED Display, Non-Stick Coating Inner Pot, Overheat Protection, Boil, Stew, Braise, TIMING, Soup Stewing, Reservation, Soup, cake, firewood Rice |
| Capacity | 3-4L |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 500w |
| Brand Name | SAINTCIAGA |
| Origin | Mainland China |
| Rice cooker capacity | 3L |
| Heating method of electric cooker | Chassis heating |
| Rated Power | 500W |
| Control mode | Push Button |
| Specification | 2-4 people |
Instock
There are no reviews yet.