Instock
| Weight | 5.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 42 cm |
| Certification | CE |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 900-999W |
| Brand Name | WUXEY |
| Origin | Mainland China |
| Heating method | Chassis heating |
| power | 900w |
| color | 4L [Green], 5L [Green], 6L [Green] |
| Product category | Electric pressure cooker |
| model | WXY-S0523 |
| Inner liner material | Non stick inner liner |
| Energy efficiency rating | Level 3 |
| Anhydrous stew | support |
| Timed gear | 6-7 gear |
| Is there a heat preservation function? | no |
| bore | 26cm (inclusive) -30cm (inclusive) |
| tick label | Inner wall marking |
| Availability | 2020 |
| Rated voltage | >240V |
| Usage | Semi-automatic |
| Appointment function | have |
| Appointment time | More than 24 hours |
| diameter | 26cm (inclusive) -30cm (inclusive) |
| Thermal insulation function | have |
| brand | XiAOYA/Little Duck |
| Art.No. | WXY-S0523 |
| Product specification | Starting batch of 1 unit |
| Applicable number of people | 4-5 people |
| Security features | Automatic power-off |
| Number of layers | three storeys |
| Rated power | 900 |
| Waterproof function | have |
| control mode | Microcomputer-style |
| Liquid crystal display | have |
| Mode of operation | Keys |
| Major downstream platforms | Ebay, Amazon, wish, AliExpress, Independent Station, LAZADA, others. |
| weight | 5.2kg |
| Product dimensions | 348*348*368 |
| function | Steaming, stewing, stewing, timing, boiling, scheduling |
| Energy efficiency record number | 2020010717290866 |
| Rated frequency | 50 |
| Smart type | Not supporting intelligence |
| capacity | 5 |
Instock
There are no reviews yet.