Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 20 × 30 cm |
| Type Number | 378-9 |
| CE | Type |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Warning | Not suitable for children under six |
| Power Source | Electric |
| Model Number | 378-9 |
| Design | Speedboat |
| Controller Mode | MODE2 |
| Control Channels | 4 channels |
| Flight Time | About 10Mins |
| Remote Distance | About 200m |
| Warranty | 1month |
| Dimensions | About 480*210*125mm |
| Max Speed | About 80KM/H |
| Charging Time | About 240-420 minutes |
| Frequency | 2.4Ghz |
| Charging Voltage | 110-240V |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | Tccicadas |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.