Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 20 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| Warning | Not suitable for beginner |
| Power Source | Electric |
| Model Number | FT012 |
| Design | Speedboat |
| Controller Mode | MODE2 |
| Control Channels | 4 channels |
| Flight Time | About 6-8 minutes |
| Remote Distance | 150m |
| Warranty | 15 DAYS |
| Dimensions | 46*12.5*11.8cm |
| Max Speed | 45KM/H |
| Charging Time | about 180 minutes |
| Frequency | 2.4GHz |
| Charging Voltage | 110V-240V |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship, Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL, Remote Control |
| Age Range | 14 years old">Grownups |
| Motor | Brushless Motor |
Instock
There are no reviews yet.