Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3.41 kg |
|---|---|
| Dimensions | 65 × 33 × 30 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode number | as show |
| Barcode | Yes |
| Warning | NO |
| Power Source | Electric |
| Model Number | FT011 |
| Design | Speedboat |
| Controller Mode | MODE2 |
| Control Channels | 4 channels |
| Flight Time | 5-8 minutes |
| Remote Distance | 100-150m |
| Warranty | 15 days |
| Dimensions | 650*120*150mm |
| Max Speed | 50km/h. |
| Charging Time | 1 hour |
| Frequency | 2.4GHz |
| Charging Voltage | 110v-240v |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Carbon Fiber |
| Recommend Age | 6-12y, 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.