Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 14 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 38 × 38 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| place of origin | Guangdong, China |
| brand name | Gemilai |
| model number | CRM3018 |
| dimensions (l x w x h (inches) | 315*297*414mm |
| housing material | stainless steel |
| power (w) | 3000 |
| voltage (v) | 220 |
| after-sales service provided | Free spare parts |
| warranty | 1 Year |
| type | Semi-automatic Coffee Machine |
| function | temprature control, Hot Water System, Espresso coffee maker |
| operating language | English |
| application | Hotel, Commercial, Household |
| power source | Electric |
| app-controlled | NO |
| logo/pattern | Silk screen printing |
| Product name | Espresso Machine |
| Pump | Italian Pump |
| Bar pressure | 15 Bar |
| Certification | CB, CE, RoHS, LFGB, GS |
| Filter diameter | 58mm |
| Water Tank Capacity | 1.7L |
| Logo | Custom Logo |
| Color | Customized Color |
| Product Size | 315*297*414mm |
| N.W | 12kg |
Instock
There are no reviews yet.