Instock
| Weight | 12.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 42 × 50 cm |
| Brand Name | XMSJ, Java |
| Origin | Mainland China |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Model Number | WSD18-060 |
| Capacity (Cup) | 80 |
| Dimensions (L x W x H (Inches) | 28*42.5*35 cm |
| Housing Material | ABS |
| Power (W) | 1400 |
| Voltage (V) | 110 V ~ 260 V |
| After-sales Service Provided | Free spare parts, Overseas Call Centers |
| Warranty | 1 Year |
| Type | Automatic Coffee Machine |
| Function | Brew System, Hot Water System, temprature control, Programmable |
| Application | RV, Outdoor, Hotel, Garage, Commercial, Household |
| Power Source | Electric |
| App-Controlled | NO |
| Private Mold | NO |
| Coffee Machine Language | English, German, Czech, Dutch, Portuguese, Franch, Italian, Spanish, RU |
| Dispaly | LCD |
| Coffee Type | Espresso/Latte/Cappuccino/Americano/Moka/Macchiato |
| Coffee bean tank | 200g |
| Water Tank | 1.9L |
| OEM/ODM | Available |
| Double Cups | Available |
| Certificates | SAA, CCC, CE, GS, ROHS, REACH, CB, KC, SAA, etc |
| Certification | ISO9001:2008/ISO14001:2004 |
| Port of export | Ningbo / Shanghai |
Instock
There are no reviews yet.