Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 80 × 50 × 30 cm |
| 3C | Type |
| Barcode | No |
| Certification | 3C |
| Power Source | Electric |
| Model Number | UL-19 |
| Design | Speedboat |
| Controller Mode | MODE2 |
| Control Channels | 4 channels |
| Flight Time | about 30-40 minutes |
| Remote Distance | about 250-300m |
| Warranty | one month |
| Dimensions | 762 * 406 * 152.4mm |
| Max Speed | 100km/h |
| Charging Time | about 4-5 hours |
| Frequency | 2.4g |
| Charging Voltage | 110-240v |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic, RUBBER, FIBERGLASS |
| Recommend Age | 12+y, 14+y |
| Origin | US(Origin) |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.