Instock
| Weight | 50 kg |
|---|---|
| Dimensions | 100 × 50 × 60 cm |
| Weight | Over 7kg |
| Depth | 30-45 cm |
| High | >35 cm |
| Grinding degree | 6 to 11 |
| Millstone material | stainless steel steel |
| Water tank volume | 2 liters or more |
| Type of coffee used | Grain |
| Type | Built-in coffee machines, Espresso Coffee Maker |
| Pump Pressure (Bars) | 9 |
| Model Number | CRM3131C, CRM3131C |
| Voltage (V) | 220V, 220 |
| Power (W) | 2660, 2660 |
| Housing Material | STAINLESS STEEL, Stainless steel |
| Brand Name | HAOYUNMA, Gemilai |
| Origin | Mainland China |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Dimensions (L x W x H (Inches) | 495*330*480mm |
| After-sales Service Provided | Free spare parts |
| Warranty | 2 years |
| Function | Brew System, Hot Water System, Programmable, temprature control |
| Application | Commercial, Hotel, Household |
| Power Source | Electric |
| App-Controlled | NO |
| Private Mold | Yes |
| Product name | Espresso Coffee Machine |
| Pump | Rotary pump |
| Bar pressure | 9 Bar |
| Certification | CB, CE, RoHS, LFGB, GS |
| Coffee boiler | 550ml S.S |
| Steam boiler | 2L S.S |
| Filter diameter | 58mm |
| Water Tank Capacity | 2.5L |
| Logo | Customize Logo Acceptable |
| Advantage | Easy Operation High Efficiency |
Instock
There are no reviews yet.