Instock
| Weight | 4.65 kg |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 35 × 27 cm |
| Weight | Up to 3kg |
| Depth | <30 cm |
| High | 25-35 cm |
| Grinding degree | 1 to 5 |
| Millstone material | stainless steel steel |
| Water tank volume | 1-1.9 liters |
| Control type | mechanical |
| Type of coffee used | Ground |
| Type | Built-in coffee machines |
| Coffee Type | Americano |
| Pump Pressure (Bars) | No pump pressure |
| Model Number | BG-315T |
| Voltage (V) | 220-240V |
| Power (W) | 1000W |
| Housing Material | STAINLESS STEEL |
| Feature | With Display, Integrated Grinder, Simultaneous preparation of 2 cups |
| Certification | CE |
| Brand Name | ZZUOM |
| Origin | Mainland China |
| Product type | American coffee machine + Grinder |
| Rated voltage | 220V/50Hz ~ 60Hz |
| Shell material | Food grade plastic + Stainless steel body |
| Grinding Screen Holder | Removable |
| Operation mode | Button |
| Insulation function | 2 hours automatic insulation |
| Water tank capacity | 1.2L |
| Cooking type | Drip type |
| Grinder Type | Coffee Bean Grinding |
| Grinding gear | 3rd gear |
| Type of grinding disc | Flat grinding disc |
| Product weight | 3kg |
| Product size | 300*190*270mm |
| Function | Making American coffee, Coffee beans grinding |
Instock
There are no reviews yet.