Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 24 × 32 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | OIMG, subada |
| Origin | Mainland China |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | S5506 |
| Capacity (Cup) | 1.8L water tank |
| Dimensions (L x W x H (Inches) | 305*245*320mm |
| Housing Material | stainless steel |
| Power (W) | 850W |
| Voltage (V) | 220V-50Hz, 110V-60Hz |
| After-sales Service Provided | Free spare parts |
| Warranty | 1 Year |
| Type | Semi-automatic Coffee Machine |
| Function | Programmable |
| Application | Hotel, Commercial, Household |
| Power Source | Electric |
| App-Controlled | NO |
| Private Mold | Yes |
| Product name | Espresso Coffee Maker Machine |
| Model | S5506 |
| Capacity of Water Tank | 1.8L |
| Power | 850W |
| Usage | make Espresso and Cappuccino |
| Feature | With temperature display |
| Material | Plastic body with SS decoration |
| Pressure | 20 Bar Pump Pressure |
Instock
There are no reviews yet.