Instock
| Weight | 50 kg |
|---|---|
| Dimensions | 100 × 50 × 60 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Weight | Over 7kg, 43kg |
| Depth | >45 cm |
| High | >35 cm |
| Grinding degree | 6 to 11 |
| Millstone material | stainless steel steel |
| Water tank volume | 2 liters or more |
| Control type | electronic |
| Type of coffee used | Ground |
| Type | Built-in coffee machines |
| Pump Pressure (Bars) | 20 |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 2400 |
| Housing Material | STAINLESS STEEL |
| Brand Name | HAOYUNMA |
| Origin | Mainland China |
| After Warranty Service | Video technical support, Online support, Spare parts |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Marketing Type | Hot Product 2024 |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Motor, Pump |
| Model Number | DF-1 |
| Voltage | 220V-240V/50-60Hz, 220V-240V/50-60Hz |
| Power | 2400W |
| Dimension(L*W*H) | 458(H)x579(W)x375(L)mm |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Online support |
| Boiler Material | Stainless Steel |
| Product name | Cube Semi-automatic Coffee Machine |
| Coffee Output | 120Cups/Hour |
| Boiler Capacity | 6.6L |
| Certification | CB, CE |
| Color | White/Black |
| Net Weight | 43KG |
| Keywords | Commercial Expresso Coffee Machine |
| Plug | All+ AS switch |
Instock
There are no reviews yet.