Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 8.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 30 × 39 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| place of origin | Guangdong, China |
| brand name | Corrima |
| model number | CRM3005G |
| capacity (cup) | 3000 |
| dimensions (l x w x h (inches) | 290*255*325mm |
| housing material | stainless steel |
| power (w) | 1450 |
| voltage (v) | 220 |
| after-sales service provided | Free spare parts |
| function | Single Service, Brew System, Programmable, Hot Water System |
| operating language | English |
| application | Household |
| power source | Electric, Manual |
| app-controlled | NO |
| private mold | Yes |
| logo/pattern | Silk screen printing |
| Product name | Professional espresso coffee machine |
| Pump | Italian Ulka |
| Housing | Stainless steel |
| Water Tank Capacity | 1.7L |
| Portafilter | SS with 58mm |
| Certification | GS/CE/CB/RoHS |
| Coffee Type | Espresso.Coffee.Cappuccino.latte.Hot Water.Hot Milk |
| Advantage | Pre-infusion |
| Warranty | 1 year |
| Type | Espresso Coffee Maker |
Instock
There are no reviews yet.